Kontaktuppgifter

Öppettider/telefontider Antonskolan

Måndag till fredag 07:30-10:00 (obs, de tiderna når ni oss med säkerhet, annan tid endast oregelbundet)

Övriga tider vänligen lämna ett meddelande på vår telefonsvarare.

Fakturaadress: Lasarettsboulevarden 24, 291 33 Kristianstad

Telefonnummer och E-post

Huvudväxel
044-10 35 80

Rektorsadministratör
Mia Fogelberg
044-781 53 36
mia.fogelberg@antonskolan.com

Vaktmästare
Stefan Persson
044-781 53 39
stefan.persson@antonskolan.com

Skolsköterska
Camilla Hallin
044-781 53 40
camilla.hallin@antonskolan.com

Ekonomiansvarig (fakturafrågor mm)
Anna Lindhoff
070-0001802
ekonomi@antonskolan.com

Löneadministratör (personaladministratör)
Pauline Nilsson
044-7815337
loneadmin@antonskolan.com

VD
Marcus Sundin
044-781 53 34
marcus.sundin@antonskolan.com

Post/leveransadress:
Antonskolan Blekedamm,
Lasarettsboulevarden 24,
291 33 Kristianstad 
 

SJUKANMÄLAN ELEV/BARN
Sjukanmälan via: Infomentor

Blekedamm F-klass/fritidshem
Lill-fritids
070-000 17 96

Stor-fritids
070-000 11 10

Blekedamm Låg- /Mellanstadie
044-781 53 51

Blekedamm Högstadie
044-781 53 53

Blekedamm restaurang Valnöten
044-781 53 43
christian.kronback@antonskolan.com

Rektor Blekedamm
Ann-Christin Berglund
044-781 53 32
ann-christin.berglund@antonskolan.com

Bitr Rektor och specialpedagog
Annette Karlgren
076-312 74 90
annette.karlgren@antonskolan.com

Rektor Lill-Anton Förskola
Margareta Härlin
044-781 53 33
margareta.harlin@antonskolan.com

VD
Marcus Sundin
044-781 53 34
marcus.sundin@antonskolan.com

Rektorsadministratör
Mia Fogelberg
044-781 53 36
mia.fogelberg@antonskolan.com

Kurator Blekedamm
Bonnie Christensen
044-781 53 44
bonnie.christensen@antonskolan.com

Studie- och yrkesvägledare
Jessica Hermansson
0768-090196
jessica.hermansson@antonskolan.com

Skolsköterska
Camilla Hallin
044-781 53 40
camilla.hallin@antonskolan.com

Postadress:
Antonskolan Österäng,
Lasarettsboulevarden 24,
291 33 Kristianstad
 
Leveransadress:
Antonskolan Österäng,
Sjövägen 27,
291 45 Kristianstad
 

SJUKANMÄLAN ELEV/BARN
Sjukanmälan via: Infomentor

Österäng F-klass/fritidshem
070-000 17 97    Lill-fritids

070-000 17 98    Stor-fritids

Österäng Låg-/Mellanstadie
044-781 53 46

Österäng Högstadie
044-781 53 57

Österäng restaurang Magnolia
044-781 53 42
linda.nilsson@antonskolan.com

Huvudväxel
044-10 35 80

Rektor Österäng
Kristina Sundin
044-781 53 31
ninni.sundin@antonskolan.com

Bitr Rektor Österäng Åk 7-9
Johan Bern
044-781 53 47
johan.bern@antonskolan.com

Bitr Rektor Österäng Fritidshemmet
Malin Persson
044-781 53 38
malin.persson@antonskolan.com

Rektor Lill-Anton Förskola
Karin Holst
044-781 53 06
karin.holst@antonskolan.com

VD
Marcus Sundin
044-781 53 34
marcus.sundin@antonskolan.com

Rektorsadministratör
Mia Fogelberg
044-781 53 36
mia.fogelberg@antonskolan.com

Kurator Österäng
Joakim Dremo
044-781 53 45
joakim.dremo@antonskolan.com

Studie- och yrkesvägledare
Jessica Hermansson
0768-090196
jessica.hermansson@antonskolan.com

Skolsköterska
Camilla Hallin
044-781 53 40
camilla.hallin@antonskolan.com

Post/leveransadress:
Lill-Anton Förskola Blekedamm,
Lasarettsboulevarden 24,
291 33 Kristianstad 
 

Blekedamm Vinden
070-000 11 13
vinden@antonskolan.com

Blekedamm Kojan
070-000 11 12
kojan@antonskolan.com

Blekedamm Lekstugan
070-000 11 14
lekstugan@antonskolan.com

Blekedamm Leklådan
070-000 11 15
lekladan@antonskolan.com

Rektor Lill-Anton Förskola
Margareta Härlin
044-781 53 33
margareta.harlin@antonskolan.com

Post/leveransadress:
Lill-Anton Förskola Österäng,
Sjövägen 27,
291 45 Kristianstad
 

Österäng Slottet
070-000 11 19
slottet@antonskolan.com

Österäng Palatset
070-000 11 20
palatset@antonskolan.com

Rektor Lill-Anton Förskola
Karin Holst
044-10 33 06
karin.holst@antonskolan.com