Kontakta oss

Huvudväxel

044-10 35 80

Rektorsadministratör

Boel Nilsson
044-781 53 36
boel.nilsson@antonskolan.com

Vaktmästare

Stefan Persson
044-781 53 39
stefan.persson@antonskolan.com

Skolsköterska

Camilla Hallin
044-781 53 40
camilla.hallin@antonskolan.com

Rektor Österäng

Kristina Sundin
044-781 53 31
ninni.sundin@antonskolan.com

Btr Rektor Österäng

Johan Bern
044-781 53 47
johan.bern@antonskolan.com

Malin Persson
044-781 53 38
malin.persson@antonskolan.com

Rektor Blekedamm

Ann-Christin Berglund
044-781 53 32
ann-christin.berglund@antonskolan.com

Rektor Lill-Anton Förskola

Margareta Härlin
044-781 53 33
margareta.harlin@antonskolan.com

Ekonomiansvarig (fakturafrågor mm)

Anna Lindhoff
070-0001802
ekonomi@antonskolan.com

Löneadministratör (personaladministratör)

Pauline Nilsson
044-7815337
loneadmin@antonskolan.com

VD

Marcus Sundin
044-781 53 34
marcus.sundin@antonskolan.com

 
SJUKANMÄLAN ELEV/BARN

Sjukanmälan via: Infomentor

 

Läs mer om Antonskolans elevhälsoteam här

INTRESSEANMÄLAN FÖR PLATS PÅ SKOLA ELLER FÖRSKOLA

Intresseanmälan Elev grundskola
Annette Boije
070-000 18 00
annette.boije@antonskolan.com

Intresseanmälan Barn förskola och förskoleklass
Mia Fogelberg
044-781 53 64
mia.fogelberg@antonskolan.com
måndagar 9-12 och fredagar 12-14

Via vårt formuläret kan ni enkelt placera ert barn/elev i kölistan till Lill-Anton förskola och Antonskolan.

ÖPPETTIDER/TELEFONTIDER ANTONSKOLAN

Måndag till fredag 07:30-10:00 (obs, de tiderna når ni oss med säkerhet, annan tid endast oregelbundet)

Övriga tider vänligen lämna ett meddelande på vår telefonsvarare.

Postadress bägge skolor: Lasarettsboulevarden 24, 291 33 Kristianstad

Vår expedition ligger på Sjövägen 27 i Kristianstad.