Kontakta oss

Huvudväxel

044-10 35 80

Vaktmästare

Stefan Persson
044-781 53 39
stefan.persson@antonskolan.com

Rektor Österäng

Kristina Sundin
044-781 53 31
ninni.sundin@antonskolan.com

Btr Rektor Österäng

Johan Bern
johan.bern@antonskolan.com

Malin Persson
044-781 53 38
malin.persson@antonskolan.com

Rektor Blekedamm

Ann-Christin Berglund
044-781 53 32
ann-christin.berglund@antonskolan.com

Förskolechef Lill-Antonförskola

Margareta Härlin
044-781 53 33
margareta.harlin@antonskolan.com

VD

Marcus Sundin
044-781 53 34
marcus.sundin@antonskolan.com

Rektorsadministratör

Boel Nilsson
044-781 53 36
boel.nilsson@antonskolan.com

SJUKANMÄLAN ELEV/BARN

Sjukanmälan via: Infomentor

Elevhälsa

Skolsköterska Camilla Hallin
044-781 53 40
camilla.hallin@antonskolan.com

Läs mer om Antonskolans elevhälsoteam här

Föräldrarådet

Har du någon fråga som du vill att föräldrarådet ska ta upp i nästa möte? Maila till adressen foraldrarad.osterang@antonskolan.com
Denna email administreras av föräldrarådet på Antonskolan Österäng.

INTRESSEANMÄLAN FÖR PLATS PÅ SKOLA ELLER FÖRSKOLA

Intresseanmälan Elev grundskola
Berit Lennartsson
073-984 26 27
berit.lennartsson@antonskolan.com

Intresseanmälan Barn förskola och förskoleklass
Mia Fogelberg
044-781 53 64
mia.fogelberg@antonskolan.com
måndagar 9-12 och fredagar 12-14

ÖPPETTIDER/TELEFONTIDER ANTONSKOLAN

Måndag till fredag 07:30-10:00 (obs, de tiderna når ni oss med säkerhet, annan tid endast oregelbundet)

Övriga tider vänligen lämna ett meddelande på vår telefonsvarare.

Vår expedition ligger på Sjövägen 27 i Kristianstad.